Aktualności - Miejski Ośrodek Kultury
ikona
Ilość zdjęć: 55
Autor: Redaktor

16 lipca przy OSP Rój odbył się piknik kończący inicjatywę "Przestrzenni".

Podczas pikniku można było podziwiać prace uczestników warsztatów z fotografii otworkowej, sitodruku i wikliniarstwa - ci ostatni kończyli pracę, by wspólnie z mieszkańcami dzielnicy obsadzić wiklinowy kwietnik.

Ponadto można było wziąć udział w międzypokoleniowych warsztatach rękodzielniczych "Kwiecie się plecie", odbić swoje ręce na papierze, pomalować przestrzeń lub własną twarz (za pomocą specjalnych farbek).

Ratownicy "Iskry" dla chętnych przeprowadzali kurs pierwszej pomocy.

Piekarnia "Ptak" ufundowała kołocz dla uczestników pikniku, zaś Stowarzyszenie Gadziokarnia zapewniło kompot. Podczas pikniku można było też zakupić dzieła lokalnych rękodzielników.

Piknik został zrealizowany przez Stowarzyszenie Gadziokarnia i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach przy współpracy z OSP Rój i Radą Dzielnicy Rój.

"Przestrzenni" autorstwa Stowarzyszenia Gadziokarnia to jedna z dziesięciu Inicjatyw Lokalnych w Kulturze Żory 2016 realizowanych przez mieszkańców miasta wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach.