Aktualności - Miejski Ośrodek Kultury
ikona
Ilość zdjęć: 20
Autor: Redaktor

5 sierpnia 2016 r. w kościele pw. św. Brata Alberta w Żorach - Kleszczówce odbyła się uroczysta inauguracja X Jubileuszowego Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore w rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski.

Uroczystego otwarcia dokonali:  dyrektor artystyczny Festiwalu ks. dr Wiesław Hudek, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych Ks. prof. dr hab. Antoni Reginek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach Stanisław Ratajczyk.

W uroczysty, podniosły nastrój przywołujący historyczne wydarzenia wprowadził nas Ensemble Peregrina pod dyr. Agnieszki Budzińskiej - Bennett, wykonujący muzyke średniowieczną przywołującą postaci Św. Wojciecha, Bolesława Chrobrego i Ottona III.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu. Za tydzień: liturgiczna inauguracja Festiwalu również w kościele pw. św. Brata Alberta.

i Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej

Czwartek, 24 maja 2018