Aktualności - Inne
Kto zostanie CZYTELNIKIEM ROKU w Żorach?
Redakcja: Biblioteka Żory
Publikacja: 22-04-2015

Już w maju żorzanie poznają CZYTELNIKA 2014 ROKU. Konkurs na NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA jest organizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną w Żorach. Spośród wszystkich czytelników, którzy odwiedzają żorską bibliotekę i wypożyczają najwięcej zbiorów wybierani są najlepsi. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do regularnych spotkań z książką i literaturą, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz promocja samej biblioteki.

Laureatów konkursu poznamy dokładnie 8 maja br. o godz. 14.00 podczas uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody książkowe, dyplomy i upominki.

Jak wynika ze statystyk, najwięcej czytają dorośli użytkownicy naszej biblioteki, rekordzista miał na swoim koncie ponad 400 wypożyczonych zbiorów. W Oddziale dla Dzieci zwycięzca wypożyczył 170 pozycji.

Najmłodsi czytelnicy laureatów konkursu „Molek Książkowy to ja" poznają podczas spotkania w Oddziale dla Dzieci 14 maja br. o godz. 15.30. W programie: uroczyste wręczenie nagród oraz słodki poczęstunek. WSTĘP WOLNY

Wszystkim uczestnikom konkursu już dziś serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych owocnych polowań na ciekawe książki w naszej bibliotece.  Tym bardziej, że od stycznia ruszyła kolejna edycja konkursu i każdy z Was może zostać CZYTELNIKIEM 2015 ROKU.

Sponsorami nagród jest Hurtowy Dom Książki „ZACHĘTA" oraz MBP w Żorach.

Piątek, 13 grudnia 2019
Dalidy, Juliusza, Łucji