Aktualności - Inne
Zobacz teledysk grupy Hevelios - "Heweliusz"
Redakcja: E-kultura Żory
Publikacja: 05-05-2015

"Heweliusz" to nowy, debiutancki teledysk żorskiego zespołu Hevelios, grającego rocka z polskimi tekstami, często poruszającymi tematy życia codziennego.

- To owoc długiej pracy, bo zajęło nam to kilka miesięcy by wszystko zrealizować tak, byśmy byli zadowoleni z rezultatu - mówi gitarzysta, Igor Szpotakowski. - Sceny zostały nagrane zarówno w sali żorskiego MOK, jak i na zamku w Chudowie. Część fabularna była stylizowana na realia współczesne Heweliuszowi (XVII wiecznemu polskiemu astronomowi i matematykowi), do którego w jakiś sposób nawiązuje tekst utworu. Jest to ballada rockowa.

Za realizację odpowiadają Piotr Skrzypnik i Sławomir Szczęsny, a scenariusz autorstwa Igora Szpotakowskiego.

Skład zespołu:
Igor Szpotakowski - gitara