Aktualności - Inne
Kochasz teatr? W MOK-u oswoisz się ze sceną!
Redakcja: E-kultura Żory
Publikacja: 01-09-2015

Zajęcia teatralne z Anetą Antosiak:

Dla uczniów klas IV-VI - wtorek 16.00-17.30 - od 29.09

Dla uczniów gimnazjum - wtorek 17.30-19.00 - od 29.09

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - czwartek 16.00-17.30 - od 17.09 (kolejne 1.10)

Zajęcia mają na celu poprawę umiejętności związanych z występami scenicznymi:

Interpretacja tekstu

Recytacja poezji i prozy

Ruch sceniczny

Praca z rekwizytem

Praca z partnerem

Umiejętność wystąpienia przed widzami jest potrzebna nie tylko aktorom. Egzamin, w przyszłości rozmowa o pracę, a nawet każda wypowiedź na lekcji to momenty, kiedy przydają nam się umiejętności nabyte na scenie, aby pewnie i skutecznie przekazać nasze intencje. Zajęcia teatralne pomagają w nabyciu pewności zachowania w momentach związanych z wszelkiego rodzaju wystąpieniami publicznymi.

Ponadto w Domu Kultury działają:

- grupy p. Beaty Kupisz dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkoły podstawowej, próby w poniedziałek o 17.00 (gr. starsza), w czwartki o 16:30 (gr. młodsza), od 7.09

- grupa otwarta dla niebojących się nowych wyzwań (INNI) gimnazjalistów, licealistów i studentów p. Barbary Szulik-Silka. Otwarte spotkania w środy o 18:00 od  16.09

Piątek, 13 grudnia 2019
Dalidy, Juliusza, Łucji