W dniu 25 maja 2013 roku na hali żorskiego MOSiR-u odbył się po 4-letniej przerwie Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Żory "RYTM FESTIWAL" 2013. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Tańca i Ruchu "RYTM" Żory, Studio Tańca "DANCEFLOOR" Gliwice, Klub WISUS oraz Rada Dzielnicy Sikorskiego. W konkursie wzięło udział 150 par z 35 klubów, przede wszystkim z Górnego i Dolnego Śląska, Małopolski oraz Opolszczyzny. Pary prezentowały swe umiejętności taneczne w podziale na kategorie wiekowe 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat i powyżej 15 lat oraz w klasach tanecznych E, D, C, B i A, z których "E" jest klasą najniższą a "A" najwyższą krajową.

Pozostałe w kategorii
Czas na kulturę - drugi film promocyjny MOK
Koncert inauguracyjny Fide et Amore 2014
Żorska Wiosna Młodości cz. 1
Koncert Ostatkowy 28.02.2014 r.
Tu rodzą się nasze pasje - film promujący MOK
Mikołaj w MOKu