Zespół Taneczny "Taaka Kropa"

Powstał w 1993 roku przy Świetlicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Osinach. Choreografem i instruktorem jest pani Justyna Matyja, zespołowi akompaniuje pan Marian Kurkowski.

W programie zespołu znajdują się tańce narodowe, ludowe i nowoczesne. Koncertuje na imprezach okolicznościowych, bierze udział w przeglądach i spotkaniach z folklorem. Do osiągnięć należy II nagroda w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach oraz II wyróżnienie w Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem i na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Rybniku.

Zespół zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu "Detske Dovednosti" - Palkowice Czeskie w 2008 roku.

Grupa tańca nowoczesnego "Vertido" reprezentowała miasto Żory na Dniach Kultury Polskiej na Węgrzech w Mezokovesd.

W 2012 roku zespół zdobył wyróżnienie w X Regionalnym Przeglądzie Przedszkolnych Grup Tanecznych "Roztańczone Pantofelki".

Do stycznia 2011 choreografem i kierownikiem artystycznym zespołu była pani Barbara Wołczyk. Od września 2009 r. do stycznia 2011 r. instruktorem i choreografem starszej grupy była pani Agnieszka Mikszan.

Redakcja:  Irena Przeliorz
Wprowadzono: 29-06-2011