Zespół Muzyki Dawnej Villanella
ikona
Ilość fotografii: 38
Autor: Redaktor

Zespół Muzyki Dawnej VILLANELLA pod dyr. pani Dagmary Świtacz działa od 2010 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.
Jest to kameralny zespół wokalny, który wykonuje pieśni z renesansu i baroku zarówno a'capella jak i przy akompaniamencie lutni, fletów oraz instrumentów perkusyjnych (odpowiednich do stylu prezentowanej epoki). Na stałe współpracuje z zespołem Muzyki Dawnej Allegro z Zabrza. W 2010 roku otrzymali wyróżnienie na konkursie kolędowym Bóg się Rodzi w Żorach, a w 2011 otrzymali II nagrodę na konkursie „ Tyskie wieczory kolędowe"
Regularnie biorą udział w festiwalach muzyki dawnej Żorach „ Musica Antiqua Viva" i „Zabrzańskich Dniach Muzyki Dawnej".

Redakcja:  Irena Przeliorz
Wprowadzono: 29-06-2011