Flamenco

Zajęcia w środę o g. 19:00 karnet 50 zł 4 wejścia.

Małgorzata Golan - z zawodu romanistka. Ukończyła Filologię Romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiowała na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Na co dzień pracuje jako nauczyciel języka francuskiego oraz WF w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. K. Miarki w Żorach. Z zamiłowania pasjonatka kultury krajów śródziemnomorskich oraz tańca flamenco. Zainteresowanie tańcem flamenco pojawiło się już we wczesnej młodości, pod wpływem filmów Carlosa Saury. Naukę tego pięknego tańca rozpoczęła dzięki wrocławskiej tancerce Urszuli Żebrowskiej oraz Małgorzacie Wilczyńskiej - pasjonatce flamenco z Łodzi, która w ramach Festiwalu Kultury Hiszpańskiej zapraszała wybitnych andaluzyjskich tancerzy do Polski. Tancerka uczyła się sztuki flamenco zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Największe doświadczenie zdobyła u Marty Dębskiej -renomowanej tancerki z Warszawy oraz na warsztatach i kursach hiszpańskich tancerzy takich jak:Juan Polvillo, Noelia Sabarea, Faraona, Charo Cruz, Rosa Olimpia Estrella, Juan Mateo, Maria Moreno.

Redakcja:  E-kultura Żory
Wprowadzono: 15-09-2015