Wyniki oceny formalnej

Do poniedziałku, 29 lutego, trwał nabór inicjatyw lokalnych  w konkursie ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Pozytywną ocenę formalną przeszło 28 zgłoszonych pomysłów.

Następnym krokiem będzie ocena merytoryczna, która odbędzie się w dniach 16 i 17 marca 2016 o godz. 18:00 w Studiu Działań Artystycznych MOK.

W skład Komisji Oceniającej wejdą wszyscy autorzy/przedstawiciele inicjatyw oraz 5 niezależnych ekspertów: Przemysław Smyczek - Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach,  Anna Ujma - Doradca Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu, Jolanta Hrycak - Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta, Wioleta Kurzydem - redaktor prowadzący lokalny portal informacyjny TuŻory.pl i Stanisław Ratajczyk - dyrektor MOK.

Lista wnioskodawców i tytuły projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej:

1. Becla Gabriela - Żorska Bitwa Komiksowa

2. Boral - Kopacz Monika - „Bądźmy kreatywni - rozwijajmy talenty" - warsztaty tkackie

3. Cichy Agnieszka -  Przestrzenni

4. Dzierżęga Barbara - Teatralne podróże po Śląsku

5. Figiel Natalia - Kultura oparta na wiedzy. Nauka może być prosta!

6. Fira Anna - Bangworks workshop - warsztaty taneczne

7. Gabryszewska Anna - Warsztaty „Zamotani - taniec dla mamy z dzieckiem w chuście i spotkanie z muzyką z różnych stron świata"

8. Gowin Iwona - Lukrem malowane - zajęcia na słodko

9. Granek Grzegorz - Krok ku Kulturze czyli integracja społeczna mieszkańców dzielnicy 700-lecia

10. Jeżak Dawid - „Żorskie Wianki" - czyli Sobótkowe obyczaje na Śmieszku

11. Kalinowski Rafał - Warsztaty fotograficzne dla początkujących i średniozaawansowanych osób fotografujących

12. Katra Alicja -  Sztuka dla wszystkich pokoleń

13. Krówka Piotr -  Muzyczne retrospekcje z kajakiem, plecakiem i młotkiem w tle. Czyli opowieści przy herbatce o poszukiwaniach skamielin, podróżach bliskich i dalekich „okraszonych" muzyką

14. Langer Edyta -  Bajka dźwiękiem pisana, czyli leśna opowieść z cyklu „Las dwa trzy"

15. Łappo Remigiusz -  „Akademia żorskich talentów" - zakończona „Piknikiem"

16. Michalik Marta - „Mały Śląsk" - warsztaty muzyczne ze śpiewem i tańcem regionalnym

17. Michałek Maciej - Z Los Angeles do Żor. Wieczór słowno - muzyczny i premierowe wykonanie piosenki w Roku Miłosierdzia

18. Mikołajec Agnieszka -  Teatranek

19. Nowacka Anna -  Warsztaty i spotkania kulturalne dla żorzan o ograniczonej mobilności

20. Ochojska - Nowak Anna - Podwórkowe gry i zabawy naszych rodziców i dziadków

21. Padiasek Piotr - Przegląd Żorskich Artystów + Przesłuchania „Żor - Factora"

22. Polska Barbara - Żorskie Święto Kołocza Swojskiego

23. Rumiak Bogdan - Mr. Blues i giganci gitary

24. Student Stanisław - Festiwal muzyczny „Przystanek Żory"

25. Szulik - Silka Barbara - Nasza historia teatrem opowiedziana

26. Śliwa Aleksandra - Warsztat młodego artysty

27. Wesołowska Marta - Fotografia od podstaw

28. Wróbel Iwona - Flamenco w obrazie i dźwięku

Inicjatywy lokalne w kulturze Żory 2016 odbywają się pod patronatem honorowym Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Redakcja:  Redaktor
Wprowadzono: 03-03-2016