Wybrano do realizacji 10 inicjatyw lokalnych

Spośród 28 inicjatyw, które przeszły pozytywnie ocenę formalną, do realizacji zostało wybrane 10.

Wyboru dokonała w jawnym głosowaniu Komisja Oceniająca złożona z Autorów/Przedstawicieli inicjatyw (każdą inicjatywę mogła reprezentować 1 osoba) oraz niezależnych Ekspertów.

Prezentujemy listę pomysłów wybranych do realizacji:

1. Agnieszka Cichy -  Przestrzenni

2. Anna Ochojska - Nowak - Podwórkowe gry i zabawy naszych rodziców i dziadków

3. Stanisław Student - Festiwal muzyczny „Przystanek Żory"

4. Barbara Dzierżęga - Teatralne podróże po Śląsku

5. Anna Nowacka -  Warsztaty i spotkania kulturalne dla żorzan o ograniczonej mobilności

6. Agnieszka Mikołajec -  Teatranek*

7. Iwona Wróbel - Flamenco w obrazie i dźwięku

8. Piotr Krówka -  Muzyczne retrospekcje z kajakiem, plecakiem i młotkiem w tle. Czyli opowieści przy herbatce o poszukiwaniach skamielin, podróżach bliskich i dalekich „okraszonych" muzyką

9. Gabriela Becla - Żorska Bitwa Komiksowa

10. Dawid Jeżak - „Żorskie Wianki" - czyli Sobótkowe obyczaje na Śmieszku

*Z przyczyn niezależnych od Miejskiego Ośrodka Kultury inicjatywa "Teatranek" nie odbędzie się. W jej miejsce zostanie zrealizowana inicjatywa pierwsza w kolejności na liście rezerwowej:   "Sztuka dla wszystkich pokoleń" autorstwa pani Alicji Katra.

W związku z rozdysponowaniem całej kwoty przewidzianej na realizację inicjatyw (50 000 zł) drugi nabór zostaje odwołany.

Inicjatywy lokalne w kulturze Żory 2016 odbywają się pod patronatem honorowym Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Redakcja:  Redaktor
Wprowadzono: 17-03-2016